नारायणी अस्पताललाई भेन्टिलेटर सहित अन्य स्वास्थ्य सामग्री उपलब्ध गराउन सांसद यादवको मांग

विरगञ्ज – समाजवादी पार्टी नेपालका सांसद प्रदीप यादवले विश्वस्तरमा महामारी बनेको कोरोना भाइरस अर्थात कोभिड-१९ लाई जित्न अहोरात्र खटिरहेका स्वास्थ्यकर्मी र डाक्टरको सुरक्षा साथ बिरामीलाई राम्रो उपचार दिने भेंटीलेटर सहित अन्य स्वास्थ्य सामग्री उपलब्ध गराउन स्वास्थ्य मन्त्री सित मांग गरेका छन् ।

बुधबार अबेर राती सघीय स्वास्थ्य मन्त्री भानु भक्त ढकालको नाउमा ज्ञापन पत्र जारि गर्दै सांसद यादवले कोरोना (कोभिड–१९) भाइरसको महामारीले गर्दा बिश्वब्यापी रूपमा उत्पन्न भएको मानवीय संकटको संवेदशील घडीमा आम मानिसको स्वास्थ्यका लागि एवं संक्रमित व्यक्ति को उपचारको लागि आवश्यक पर्ने उपकरण र स्वास्थ्य सामग्री साथै उपचारमा खटिरहेका डाक्टर, नर्स र स्वास्थ्यकर्मीको सुरक्षालाई ध्यान मा राख्दै आवश्यक पी.पी.ई. सेट N95 मास्क लगायत अन्य सामग्री उपलब्ध गराउन संघीय सरकारका स्वास्थ्य मन्त्रि समक्ष मांग गर्नु भएको छ ।

कारोना रोगको उच्च जोखिम तथा प्रदेश नम्बर २ का ४ जिल्लाका रोगीहरुको ठुलो चापमा रहेको वीरगन्जको नरायणी अस्पतालमा कारोना रोगको परिक्षण पिसिआर ल्याब,स्थास्थ्य कर्मिहरुको सुरक्षाका लागी पिपिई लगायतका सामग्री अति आवस्यक रहेकोले सांसद यादवले ज्ञापन मार्फत स्वास्थ्य मन्त्रि को ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

श्विस्तरमा महामारी बनेको कोरोना भाइरस अर्थात कोभिड-१९ लाई जित्न सांसद यादव पहिला देखि नै सक्रिय रहदै आएको र आफ्नै पहलमा नारायणी अस्पतालमा २० सैयाको आइसोलेशन वार्ड निर्माण गराउनु साथ मुख्यमन्त्रीलाइ भेटि प्रदेश सरकार संग तत्काल कोरोना उपचार केन्द्र स्थापना गर्न लागेका डाक्टरहरुको सुरक्षा निमित पी.पी.ई.सेट उपलब्ध गराउन साथ अन्य उपकरण जुटाउन लागेका छन् ।

बुधबार नै सांसद यादव भारतको कवारेण्टाइनमा रहेका नेपालीहरु संग भेट्न पुगेका थिए र दुबैतर्फ लकडाउनभएपछि नेपालबाट भारतीय भुमीमा रहेका नागरिकलाई गएर भेंटेका एकमात्र जनप्रतिनि हुन ।

error: Content is protected !!