स्व: गिरीजा कोईरालाको ९ औ स्मृतीमा जीपी फाउण्डेशनद्वारा आखा शिविर आयोजना

वीरगंज,०५ चैत्र ।युग पुरुष र्पुव प्रधानमन्त्रि तथा नेपाली काग्रेंसका सभापति स्व गिरिजा प्रसाद कोईरालाको ९ औं स्मृति दिवशको अवशरमा वीरगंजमा दुई दिने आखा शिविरको आयोजना भएको छ ।

स्व गिरिजा प्रसाद कोईरालाको सम्झनामा जी पी कोईराला फाउण्डेशन र्पसाले वीरगंज महानगरपालिकाको वडा नम्बर २६ र २७ सुगौली र उदयपुर घुर्मीमा आखा शिविर सम्पन्न गरेको हो ।

दुई दिन चलेको शिविरमा १००० जनाको उपचार भएको चिकित्सक महेश सिंह धामीले जानकारी दिए । जसमध्ये २२५ जनालाई मोतिया बिन्दुको शिकायत रहेको ,७० जनालाई निशुल्क चश्मा तथा ६०० जनालाई निशुल्क औषधी माट्रिका आई फाउण्डेशनले उपलब्ध गराएको डा धामीले बताए ।

निशुल्क शिविरमा प्रमुख अतिथि अजय कुमार द्धवेदी रहेका थिए भने विशिष्ठ अतिथि प्रदेश सांसद ओम प्रकाश र्शमा रहेका थिए ।

फÞाउँनडेसनले नेपाली कोंग्रेसमा योगदान पूर्याऊने १२ जनालाई केंद्रीय सदस्य चौरसिया तथा नेपाली काग्रेस र्पसाका सभापति अजय कुमार द्धवेदीले दोसाला ओढ़ाई सम्मान गरेका थीए ।

सम्मानित हुँनेमा होरि राउत अहिर , गोरख महतो , सादिकÞ मियाँ अंसारी , भए राउत अहिर , नगीना सिंह , रामअयोग्य महतो , डा अबुल कलाम , केशव राउत कुर्मी , गुल मोहम्मद अंसारी , रामअयोग्या मिश्र , हरिदेव राउत कुर्मी र जयराम मुखिया लगायतका रहेका छन ।

कार्यक्रममा रामरुप कुर्मी,राम नरायण कुर्मी अतिथिमा वडा नंम्बर २६ सुगौलीका वडाध्यक्ष शम्भु मिश्रा,राजपाका महामन्त्रि नेजामुदिन समानी, नेपाली काग्रेसका जिल्ला सचिव श्याम पटेल , नेपाली काग्रेस र्पसा वडा नं ३ बुथ सभापति शेख नेजामुदिन , युवा नेता खुर्रम आलम , जी,पी कोईराला फाउण्डेशन र्पसाका जिल्ला उपाध्यक्ष जयमंगल कापर , माट्रिका आखा फाउण्डेशनका मेडिकल कोअरडिनेटर डा महेश सिंह धामी, हस्पिटलकै नम्रता क्षेत्री , प्रेस युनियन र्पसाका कोषध्यक्ष इरफान अलि, नेवि संघ र्पसाका अध्यक्ष विश्वास द्धवेदी, फाउण्डेशनको सह सचिव मिंटुदेवि सिंह,कोषाध्यक्ष मनोहर साह सदस्य धिरज कुमार गुप्ता ,दिलिपराज कार्की लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

कार्यक्तमको अध्यक्षता फÞाउँडेसन र्पसाका अध्यक्ष मोहम्मद सहाबुद्दिनले गरेका थीए ।

error: Content is protected !!